Szambo zbiornik septyczny

Przy wielu domach znaleźć możemy szamba betonowe różnego typu. Jest to zjawisko bardzo popularne. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze możemy wybudować taki zbiornik. Jeżeli bowiem w okolicy poprowadzona już została miejska, bądź gminna sieć kanalizacyjna, jesteśmy zmuszeni się do niej podłączyć. Zbiornik budujemy więc wyłącznie wtedy, gdy nie ma możliwości podłączenia się do sieci kanalizacyjnej.

Czym jest szambo betonowe

Zbiornik to tak naprawdę nic innego, jak bezodpływowy zwykle zbiornik, do którego doprowadzane są wszelkie nieczystości z naszego gospodarstwa domowego. Jego wielkość powinna być dostosowana do ilości osób, które mieszkają w budynku, a także sytuacji rodzinnej. Inna ilość nieczystości produkować będzie bowiem rodzina składająca się jedynie z osób dorosłych, inną zaś rodzina z małym dzieckiem. Wszystko to należy więc wziąć pod uwagę i na tej podstawie ustalić wielkość szamba betonowego.

Więcej o specyfice szamb na witrynie: http://szamba-betonowe-caly-kraj.pl/oczyszczalnie/

Rodzaje zbiorników septycznych

Istnieje kilka różnych rodzajów szamb. Najbardziej popularne i jednocześnie też najtańsze są gotowe zbiorniki betonowe. Cechują się one sporą odpornością na urazy mechaniczne, a także trwałością. Oprócz nich możemy zdecydować się także na zbiorniki wykonane dajmy na to z żelbetonu, czy też z tworzywa sztucznego. Są one zdecydowanie droższe. Mają oczywiście, podobnie jak te betonowe, swoje plusy i minusy. Decyzja należy więc do nas. Warto jednak przed zakupem, zdobyć jak najwięcej informacji na temat poszczególnych rodzajów szamb. Ważne jest też zabezpieczenie szamba betonowego. Wówczas nasza decyzja będzie bardziej świadoma.

Najbardziej popularne szambo betonowe

Jak już wspomnieliśmy, najbardziej popularnym zbiornikiem jest zbiornik wykonany z betonu. Możemy zakupić gotowe szambo betonowe i tylko wpuścić je do wcześniej wykonanego wykopu w ogrodzie, albo też zdecydować się na budowę szamba na miejscu. Wówczas kupuje się specjalne gotowe kręgi betonowe, które łączy się ze sobą, tworząc szambo. Na samym dole znajduje się oczywiście element z gotowym dnem, a z wierzchu specjalna pokrywa. Ogromne znaczenie ma uszczelnienie szamba. Bez niego bowiem, nieczystości będą przedostawać się na zewnątrz i zatruwać nasze środowisko.

Wpływ szamba na środowisko

http://szamba-betonowe-caly-kraj.pl/Musimy pamiętać, że ochrona środowiska jest naszym obowiązkiem. Nie wolno nam w żaden sposób zanieczyszczać wód, powietrza, czy gleby. Dlatego też naszym obowiązkiem, jak już wspomnieliśmy, jest odpowiednie uszczelnienie. Jeżeli tego nie zrobimy może się okazać, że nieczystości przedostają się do gleby i w ten sposób zanieczyszczają ją. Stanowi to zagrożenie nie tylko dla środowiska naturalnego, ale także dla nas samych. Wszystkie warzywa, czy owoce, które rosną na tej glebie będą bowiem skażone. Jedzenie ich może więc mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Troska o odpowiednie zabezpieczenie ma więc jak widać ogromne znaczenie.

Przydomowa oczyszczalnia

Lepszym wyjściem niż zbiornik, jest przydomowa oczyszczalnia ścieków. W niej bowiem nieczystości są nie tylko przechowywane, ale też oczyszczane. Jest to jednak rozwiązanie znacznie droższe i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Z tego też względu popularność szamb nie spada.